Partner Sales Academy 2019

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy bardzo poważnie traktujemy nasze plany związane z partnerstwem. W związku z tym zdecydowaliśmy się wybrać na konferencje Dell, która odbyła się w Warszawie w dniach 14-16 stycznia, aby jeszcze lepiej być w stanie sprostać wymaganiom naszych klientów.

Koncept przedsięwzięcia firmy DELL przewidywał przedstawienie partnerom najnowszych planów związanych ze sprzedażą, marketingiem, finasowaniem potrzeb klientów oraz całą serie nowych urządzeń, które już wkrótce wejdą na Polski rynek. Większość sprzętowych nowości pojawi się w dystrybucji na przełomie kwietnia i maja.

 

Dell wychodzi naprzeciw potrzebą swoich klientów, czy to komercyjnych czy też biznesowych.

Najnowsza seria biznesowych notebooków Latitude 5000 oraz 7000 2-w-1 to sprzęt nad, których chiałbym się dzisiaj pochylić. Największe zmiany dotkną desing’u przyszłych modeli. Amerykański gigant postanowił zastosować szczotkowane aluminium jako wykończenie obudowy tych 13 oraz 14 calowych notebooków. Użyty materiał niczym nie odbiega od wcześniej wykorzystywanego włókna  węglowego oraz twardego plastiki, również przechodzi wszystkie normy wytrzymałości. Nowy materiał oraz inne rozwiązania związane z obudową pozwoliły stworzyć projektantom najcieńsze mało matrycowe laptopy na rynku. Ponadto całkowicie nowy wygląd, który nadaje zastosowany materiał, nie przytłacza już ciemnym kolorem oraz dodaje mu dużo stylu. Ponadto Dell zdecydował się ukryć otwory wentylacyjne, co również pozytywnie przekłada się na oprawę wizualną odświeżonych urządzeń.

Kolejną innowacją w tej serii są wyświetlacze Super Low Power (SLP), które zapewniają lepszą mobilność dzięki niższemu zużyciu energii. Na przykład nowy laptop Latitude 7490 będzie posiadał ekran SLP 1080p, który zużywa o 50% mniej energii. Pozwala to według szacunków na pracę nawet do 22 godzin pracy na jednej baterii. Źródła podają, że ekrany SLP korzystają z technologii LED o niskim poborze mocy, która zużywa 1,84-1,99 W w porównaniu do 3,8-6,4 W standardowych panelach Full HD. Ponadto Dell wyposaży swoje laptopy w technologie Wi-Fi obsługującą częstotliwości 5gHz.

Warto również zaznaczyć, że firma założona przez Michael’a Dell’a, dzięki obserwacją oraz wieloletniemu doświadczeniu doskonale zdaje sobie sprawę jak ważna w dzisiejszym biznesie jest wielogodzinna praca poza biurem dlatego postanowiono serie Latitude 5000 oraz 7000  zostały przystosowane do bardzo długiego pracy. Seria 5000 pozwala na pracę do 22 godzinną, natomiast jej krewni z serii 7000 posiadają deklarowaną długość pracy nawet do 17 godzin. Jest to tylko kilka najważniejszych innowacji, które znajdą się w Seri Latitude.

Dell jednak nie zwalnia tempa, postanawia odświeżyć również serie Optiplex, Precision, XPS oraz wzmacnianą, wyposażoną w dwie baterie serię Rugget, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Nowości mają dotknąć również monitorów, serwerów i oprogramowań o, których powiemy nieco więcej w naszym kolejnym artykule.

Dawid Parzonka

           

hi_res-1.jpg